SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Strösockersked 13258028
nr 1325 8028
Strösockersked
silver, förgylld insida. Blomstermotiv, Ryssland, med etui. Vikt: 31g. Längd: 14,5cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 maj 2020
kl 20:01:46
11/5 19:50:44
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver